Pre Workout Nox Nedir? Performans’a Faydaları Ve Zararları

Pre-Workoutlar Nasıl Kullanılır, Fiyataları Nelerdir?

Pre Workout Nox Nedir ( Performans Artırıcı )

Pre-workout nox; Performans Artırıcı temel düzeyde olan, egzersiz ve spor faaliyetleri öncesinde alınan, yapılacak olan egzersizlerin hacminin ve yoğunluğunun arttırılmasını sağlayan bir takviyedir. Bu ürün, kompleks bir performans arttıcı olan  üründür ve içeriğinde; beta alanin, tirozin, arjinin, kafein, taurin, creatine, l-carnitine ve uyarıcı olan amino asitler ile çeşitli amino asitler bulunmaktadır.

Nikrit oksit yani kısaltması noxx olan madde, vücutta doğal olarak üretilmekte olan bir gazdır ve hücreler arasındaki iletişimi sağlamak ile görevlidir. Ve bu madde damarların genişleyerek daha fazla kan taşımasında oldukça etkilidir.

Pre-workout “çalışma öncesi” anlamına gelmektedir. Noxx ise; nitrik oksitin kısaltılmışıdır. Noxx yani nitrik oksit, uzun yıllardan beri tüm dünyada  yaygın olarak kullanılmaktadır.

Performans Artırıcıların Sporcuya Faydaları

Pre-workout nox ürünleri, vücutta bulunan nitrik oksit gazını arttırır ve harekete geçirir. Bu hareketlenme, noxx ürünlerinin içerisinde bulunan L-Arginin amino asidi sayesinde gerçekleşmektedir. Böylelikle, damarlar daha fazla kan taşımaya başlamakta ve kanın içerisinde daha fazla oksijen yer almaya başlamaktadır. Bu durumda, doğrudan kaslar daha hızlı ve daha çok beslenmektedir.

Pre-workout nox ürünlerinin sporcuya faydaları kısaca şunlardır:

  • Antrenman öncesinde gerekli olan odaklanmış enerjiyi sağlamak
  • Herhangi bir antrenman programına başlamak
  • Bir sonraki antrenman seviyesine geçmek
  • Kas kazanımı ve kas gücü elde etmek
  • Kilo vermek
  • Yorgunluk hissini yok etmek
  • Kan basıncını düşürmek
  • Dayanıklılığı arttırmak
  • Vücut ısısının artması nedeni ile yağ yakımına olumlu etki etmek

Pre-workout noxx ürünleri, doğru ve düzenli olarak kullanıldığı zaman sporcuya yararlı olmaktadır.

Pre-workout nox ürünlerinden fayda görülebilmesi için bu ürünü kullanan kişilerin kalp damar hastalıklarına sahip olmaması; bu açıdan sağlıklı olması gerekmektedir. Çünkü bu ürünler, daha önce de bahsettiğimiz gibi damarların genişlemesine ve daha fazla, daha hızlı kan akışının gerçekleşmesine neden olmaktadır. Kalp damar konusunda herhangi bir sağlık problemi olmayan kişilerin, bu ürünleri kullanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Pre Workout NOX’un Performansa ve Zayıflamaya Etkisi

Pre-workout noxx ürünlerinin hem performansın arttırılmasında etkili olduğu hem de zayıflamaya etki ettiği bilinmektedir. Çünkü pre-workout noxx ürünlerinin kullanılması ile birlikte vücut ısısının artması gerçekleşir ve buna bağlı olarak yağ yakımı mümkün olur. Bu sayede kilo vermek söz konusu olmaktadır.

Pre-workout nox ürünlerinin temel kullanım amacı; performans arttırmak ve antrenmanları daha verimli hale getirmektir. Antrenman önces alınan bu ürünler, kişilerin daha enerjik, daha hareketli, daha dayanıklı ve daha çalışma odaklı olmasını sağlamaktadır.

Pre-workout nox ürünleri, profesyonel futbolculardan profesyonel vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Dolayısı ile spor yapan kişilere, herhangi bir sağlık sorunu bulunmuyorsa tavsiye edilmektedir.

Pre-Workout Nox Performans Artırıcı Nasıl Kullanılır

Pre-Workout NOX Fiyatları: Marka ve hedefinize göre değişen içerik ile 150 TL ile 320TL arasında değişmektedir.

Pre Workout NOX Kullanımı

Pre-workout noxx ürünlerinin tavsiye edilen kullanım zamanı; antrenman ve spor aktivitelerine başlamadan öncedir. Antrenmandan yaklaşık olarak 45 – 15 dakika önce alınması tavsiye edilen pre-workout nox, herhangi bir sıvı ile karıştırılarak içilmelidir. Bu ürünlerin, sıvı ile karıştırılarak içilmesi de; 1 ölçeğe 100 ya da 150 ml arasındadır. Ayrıca; kullanım için tavsiye edilen sıvı sudur. Çünkü, pre-workout nox içerisinde performans artmasına neden olan arginin, kafein ve bcaa bulunmaktadır. Bu sebeple, ek olarak başka bir enerji verici içecekten uzak durulmalıdır. Ayrıca, spor aktivitesi ve antrenman yapılmayacak günlerde pre-workout nox tüketilmesi önerilmemektedir.

Pre-workout “çalışma öncesi” anlamına gelmektedir. Noxx ise; nitrik oksitin kısaltılmışıdır. Yani adından da anlaşılacağı gibi; pre-workout noxx ürünlerinin antrenman ve çalışma öncesinde kullanılması gerekmektedir.

Pre-workout noxx ürünleri, her zaman için paket üzerindeki kullanma talimatı okunarak gerçekleştirilmelidir. Tavsiye edilen ve belirtilen ölçeklerin üzerinde bir kullanım yapılmamalıdır.

PRE WORKOUT ürünlerinde Marka çeşitliliği ile birlikte Toz formda piyasada bulunmaktadır. Doğru Ürün ve Marka tercihi çok önemlidir. Fiyatına, Reklamına ve Başkalarının Tavsilerine göre ürün seçmek doğru olmayacaktır. Ürün tercihi yaparken Suplementasyon Eğitimi olan kişilerden bilgi almak da fayda vardır.

Size Uygun Ürünleri Öğrenmek İçin Bizimle İLETİŞİM‘ e Geçebilirsiniz…

YAZAR: FİT Danışman

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu