Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Nasıl karın kası yapılır? ( Six Pack ) Öncelikle karın kası yapılmaz tabii ki de, onlar hali hazırda zaten varlar. Yani şu fitness modellerdeki ” Off bu ne abiiii ” dediğiniz karın kasları var ya tam da onlardan işte. Ama siz seçiminizi karın kaslarınızdan yana değilde tatlılardan, kızartmalardan yana yaptığınız için bayağı derinlere saklanmış durumdalar.

Ee peki tamam ben artık karın kası istiyorum hadi olsun Okus Pokus ! dersen, Hiç üzülmeden söylüyorum ki malesef karın kaslarınızı hızlıca o kalın yağ tabakasının altından çıkaracak bir hareket ve ilaç yok! Mekik hareketleri yani karın egzersizleri size karın bölgenizdeki yağları yaktırmak için değil. Karın bölgenizin yani core bölgesinin kuvvet kazanması için yardımcı olur. Ve bir çok mekik hareketi Lumbar bölgenize yani omurganıza ciddi anlamda hasar verebilir. O yüzden haybeye mekik çekmeye çalışmayın lütfen…

Düz ve hatlı bir karın bölgesi için öncelik %80 BESLENMEK sonrasında %20 ANTRENMAN dır. Karın kaslarınız deriye yakın depo edilen yağların altındadır. Siz yağ yaktıkça derinize yakın depo edilen yağ hücreleri küçülerek derinizin incelmesini ve karın kaslarınızın kendini göstermesini sağlayacaktır. Karın kaslarınızın şekilleri ve boyutları büyük oranda genetik yapınıza bağlı olduğu icin Doğru Karın Egzersizleri destek olarak biçim ve boyut kazandırma da yardımcı olarak kullanabilirsiniz. Karın kaslarınızın üzerindeki yağ oranını düşürdükçe kaslar kendini gösterecektir ve kasların arasındaki yağ oranı düştükçe de karın kaslarınız derinleşerek daha estetik bir görünüm kazanacaktır.

Zor olan kısım antrenman değil beslenmedir. Aslında doğru ve temiz beslenmeyi doğru antrenman ile desteklerseniz ideal ve gösterişli bir vücuda sahip olmanız hiçte zor değil. Düşüncesizce ve ihtiyacınızdan fazla yemek yediğinizde bunu spor salonunda fazladan geçireceğiniz zaman ile telafi edemezsiniz. Her şeyden önce sağlığınız için Beslenin ve Spor yapın.

YAZAR: FİT Danışman

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu