Tribulus Nedir? Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Tribulus Nasıl Kullanılır? Tribulus Fiyatları?

Tribulus Nedir?

Tribulus nedir Çoban çökerten otu, deve dikeni olarak da bilinen testosteron hormonunu artırıcı içeriği ile yüzyıllardır fayda sağlayan bu doğal bitkisel içeriği tanıyalım.

Tribulus, Çin ve Uzak Doğu’nun kalbi Asya’da yetişen ottan yapılan doğal bir bitkisel içeriktir. Geçtiğimiz yüzyıllarda hastaların tedavisinde kullanılan Tribulus bulunduğumuz yüz yılda vücut geliştirme takviyesinde ana bileşen madde olarak kullanılmaktadır. İdrar sorunları, cilt sorunları, cinsel işlev, kas kütlesi artırımı, sperm kalitesi artışı gibi bir çok tıbbi fayda sağlamaktadır. Genetik bilgilere dayanarak açıkça söyleyebiliriz ki, Tribulus Çin’li insanların elinde yetişen ender bir bitkidir. İnsanlar tarafından yüzyıllardır kullanılmaktadır. Alerjen madde içermediği kanıtlanmıştır. (Sadece orijinal Tribulus ürünleri)

Tribulusun Faydaları Nelerdir?

Tribulusun içeriğindeki etken maddeleri sayesinde, testosteron seviyesine katkı sağladığı için sporcu insanların kas kütlesini, kan dengesini, kas gücünü ve enerji seviyelerini geliştirmeye birebir fayda sağlar. Sadece sporcular mı tabi ki hayır, fiziksel olarak aktif olamayan bireyler içinde hekimlerin içeriğinde Tribulus bulunan ilaçları önerdiği bir tespittir.

Tribulus Ne İşe Yarar?

Tribulus ne işe yarar, çağımızın mucizevi bitkisinden üretilen takviye gıdası. Vücudumuzda ki doğal testosteron hormonunu doğal haliyle yükseltmede büyük fayda sağlamaktadır.

Tribulus ne işe yarar, günümüzde özellikle sporcuların ve fiziksel aktivite içerisinde bulunan tüm insanların etkin madde olarak kullandığı takviyedir. Tribulus takviyesi ile kas kütleniz artar, protein sentezinizi uyarır, testosteron seviyenizi yükseltir, kas hücrelerine, kas liflerinizin gelişmesine, güçlenmesine katkı sağlar. Azot dengesi sağlayarak liflerinizin yoğun antrenman sonrasındaki kas yenilemesini ve iyileşmesini hızlandırır. Doğal dinlenme ile 24-48 saat aralığında dinlenen kaslar Tribulus ile 12 saat içerisinde tam anlamıyla dinlenmiş olur. Testosteron seviyenizde ki artış ile idrar yapma sayınızda gözle görülür şekilde artış sağlar. Bu da arı gibi çalışan bir vücudunuzun olduğu anlamına gelir. All Star Health web sitesi 212 erkeğin katılımı ile bir araştırma başlatmıştır. Bu testin sonuçlarına göre; 35 yaşını geçmiş insanların testosteron seviyelerinde gittikçe düşüş görülmüş. Egzersiz yapılmasa dahi sadece Tribulus kullanarak cinsel hayatının hala aktif olduğu insanlar teste tabi tutulmuş ve başarı kanıtlanmıştır.

Tribulus Nedir? Tribulus Nasıl Kullanılır?

Tribulusun Kas Gelişimine Ve Cinselliğe Etkisi:

  • Cinsel işlevinizi artırabilir ve ereksiyon aralığınızı sıklaştırabilir.
  • İdrar sorununuza net çözüm olabilir.
  • Cilt sorunlarınıza ana etken madde olabilir.
  • Yoğun antrenman sonrasında oluşan kas yorgunluğu için birebirdir. Pozitif azot dengesi ile doğal dinlenme süresini 12 saate kadar düşürebilir.
  • Enerji seviyenizi düzenler bu da daha yoğun antrenman demektir.
  • Kaslarınızdaki dengeyi sağlar, kas kütlenizi kontrol altına alır.
  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Genel ruh haliniz her ne olursa olsun güçlü hissedeceğiniz için doğal bir moral takviyesi haline dönüşebilir. Daha güçlü bağışıklık sistemi ile kendinizi daha sağlıklı daha mutlu hissedersiniz.
  • Egzersiz performanslarınızı artırmanız yardımcı olur. Azalan değil artan enerji seviyelerine sahip olursunuz.

Tribulus Nasıl Kullanılmalıdır?

Tribulus nasıl kullanılmalıdır sorunuza gelecek olur isek, günlük alınması gereken ortalama miktar 3 ile 5 gram aralığında değişiklik göstermektedir. Ürün danışmanınızın önerdiği dozun 2/3’ünü antrenmandan 45 dakika önce 1/3’ünü ise antrenmandan sonra ve gece yatarken almanız sizin için kafi sayılacaktır. Daha detaylı öneri alabilir hekiminize yada ürün danışmanınıza danışabilirsiniz. Tribulus kullanımı marka ve içeriğe göre değişkenlik göstermektedir.

YAZAR: FİT Danışman

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu