Termojenik Yağ Yakıcı Nedir? Faydaları Zararları Nelerdir?

Termojenik Yağ Yakıcı Nasıl Kullanılır. Termojenik Fiyatları.

Termojenik Yağ Yakıcı Nedir?

Termojenik yağ yakıcı, yağ yakmanıza destek olan, metabolizma hızınızı arttıran, vücut ısınızı dengeleyen bileşenleri barındırır. Yağ yakıcı gıda takviyeleri içeriğinde, kafein, biberiyeler, l-carnitine, feniletilamin, sinefrin ve yohimbin gibi uyarıcı maddeleri bulunur. Bu maddeler satın aldığınız üründe yüksek yada düşük miktarda bulunabilir. Çoğu üründe dengeli hale getirilmiştir.

Termojenik yağ yakıcı ürünler, genel itibari ile reçetesiz alabileceğiniz takviye gıda ürünleridir. Termojenik ürünlerin kullanımı bazı sağlık problemleri yaşayan kişilerde olumsuz etkiler verdiği gözlemlenmiştir. Termojenik yağ yakıcı ürünleri kullanmadan önce mutlaka ürün danışmanınıza yada  doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Kullanım sonrası metabolizma da hissedilir şekilde artışlar sağlamaktadır. Bu katkısından ötürü spor yapmada da durağan haldeyken dahi kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Yağ yakıcı ürünlerin hepsinin termojenik olma özelliği olmadığı gibi, ürün üzerinde yağ yakıcı ibareleri olmayabilir.

Zayıflama takviyeleri arasında en yaygın olanları termojenik takviyelerdir. Devletimiz gıda takviyeleri içerisinde bulunan bileşenlerin takibini yaparak doğrudan sağlık problemi yaratabilecek içeriklerin üretimine ve satışına izin vermemektir. Bu tarz supplementler bakanlık denetimindedir.

Termojenik Yağ Yakıcının Faydaları Nelerdir?

Termojenik yağ yakıcı ürünler hakkında konuşuyorken faydalarından da bahsedelim. Termojenik ürünlerin kilo vermeye yardımcı olduğu, net kilo kaybı sağlamakta yardımcı olduğu bilinmektedir. Ancak kalp, tansiyon, dolaşım problemi yaşayan kişilerde kullanımı doktorunuzun bilgisi dahilinde yapılmalıdır. İşte tam olarak bu yüzden size faydalarından bahsetmek yerine, eğer kullanmak istiyorsanız mutlaka bir doktora yada ürün danışmanına danışmanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

  • Termojenik ürünler vücut ısısını artırarak terlemeyi artırır.
  • Antrenman performansınızı artırır.
  • Durağan haldeyken de kalori yakmanıza destek olur.
  • Kilo kontrolü kolaylaştırır.
  • Kas dayanıklılığınızı artırır.
  • Kolesterol seviyesinin düşük kalmasında fayda sağlar
  • Bağışıklık sisteminizin tepki hızını artırabilir.

Termojenik Yağ Yakımının Sporcuya Faydaları Nelerdir?

Her vücut, her birey spor yaparken enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerji zaman zaman tükettiğimiz yağlardan alınır. Yağların tüketimi konusunda en titiz davranan ürünlerden bir tanesi de termojenik yağ yakıcı ürünleridir. Ancak bu ürünlerin kullanımını bir ürün danışmanına sormanızda fayda vardır. Sporcuların bulk ve definasyon dönemlerinde kullandıkları yağ yakıcılar, hızlı forma girmeyi ve vücutta depolanan yağ dokularının hızlı bir şekilde enerjiye çevrilerek tüketilmesini sağlar. Sadece yağ yakıcılardan fayda beklemek yerine, uygun aktivite ve beslenmeyi de aynı zamanda uygulamanız gerekmektedir. Termojenik ürünlerin sporculara en önemli faydalarından biri antrenman performansını artırarak, harcanan enerjinin yağlardan karşılanmasına vücudu teşvik etmesidir.

Termojenik Yağ Yakıcı Nasıl Kullanılır

Termojenik Yağ Yakıcı Ürünler Nasıl Kullanılmalıdır?

Termojenik yağ yakıcı ürünler içeriğinde bulunan kafein gibi doğal uyarıcılar bulunduğu için, kullanımına dikkat edilmelidir. Bu şekilde kilo direncinizi ölçmüş olur ve ürünün doğru zamanda doğru şekilde kullanıldığınız dan emin olmuş olursunuz. Takviyeleri mümkün olduğunca çalışmalarınızdan 30 dakika illa 60 dakika aralığında almanız gerekmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı, daha yoğun ve tempolu çalışmış olursunuz. Eğer tavsiye üzerine aldıysanız, mutlaka tavsiye edilen doz dışına çıkmamalısınız.

Dikkatli ve titiz kullandığınız sürece termojenik yağ yakıcı ürünler size yüksek fayda sağlayacaktır. İnternet de okuyacağınız içerikler de, zararlarından bahsedilebilir. Bunlar kalp, tansiyon, dolaşım problemi var olup, bilinçsiz ürün kullanımı yapan kişilerin deneyimleri olabilir. Termojenik ürün kullanımından önce mutlaka ürün danışmanına yada sağlık problemleriniz var ise doktorunuza danışınız.

YAZAR: FİT Danışman

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu