HIIT Kardiyo Programı Vol.1

Hiit Zayıflama Antrenman Programı

HIIT Kardiyo Programı Vol.1

HIIT kardiyo programı Vol.1 ile 36 Saate kadar yağ yakımı! Hedefiniz kısa sürede daha hızlı ve etkili kilo vermek, yağ yakmak ise tercihiniz Hiit kardiyo programı olmalıdır. Spor salonunda yada evinizde uygulayacağınız antrenman programlarına ek olarak yada tek başına uygulaya bileceğiniz bu antrenman protokolü size yoğun geçen bir 14 DK sonunda 36 Saate kadar kalori harcamanızı, yağ yakmanızı sağlayabilir.

Ev ortamı içinde son derece uygun olan bu antrenman programı tamamen aletsiz ve serbest halde vücut ağırlığınız ile yapabileceğiniz hareketlerden oluşmaktadır. İyi dizayn edilmiş bir Hiit kardiyo programı doğru şekilde ve disiplinde yapıldığı koşulda koşu bandında, kondisyon bisikletinde geçireceğiniz zamandan daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Hiit Antrenman serimiz toplamda 10 Seviyelik Programdan oluşacaktır ve seviyenize göre aşamalı olarak ilerleyebilirsiniz. Düzenli aralıklarla Hiit kardiyo programının devamı Programlar eklenecektir. Takipte Kalın…

Hiit Kardiyo Antrenman Programı Vol. 1 ( Seviye: 1 ) ;
1.HAREKET; 10 Saniye Burpee

burpee hareketi

⬇️
20 Saniye DİNLENME
⬇️
2.HAREKET; 10 Saniye Air Squat

air squat hareketi

⬇️
20 Saniye DİNLENME
⬇️
3.HAREKET; 10 Saniye Jumping Jack

jumping jack hareketi

⬇️
20 Saniye DİNLENME
⬇️
4.HAREKET; 20 Saniye Plank

plank hareketi

⬇️
10 Saniye DİNLENME

SET; 7
SÜRE; 14 DK
UYGULANIŞ; Hareketler arka arkaya 1 er kez yapıldığında dinlenme süreleri ile birlikte 1 SET yapılmış olacaktır. 1 SET in süresi 2DK dır. Son harekete gelindikten sonra dinlenme yapılıp tekrar ilk harekete geçilip yeni SET e başlanacaktır. Toplamda 7 SET yapılacak olan antrenman 14 DK sürecektir.

Egzersiz Maximum Performans İle Yapılmalıdır. Haftada en az 4 kez yapılmalıdır. Başlangıç seviye olan bu program sizi diğer HIIT kardiyo antrenmanlarına hazırlamak içindir.

HEDEF; HIIT Protokolü ile Antrenman Sonrası 36 Saate Kadar Yağ Yakımı Sağlamak;
High Intensity Interval Training (Yüksek Yoğunlukta İnterval Antrenman) bir antrenmandır.
Hareket ve dinlenme süreleri ile nabzınızın yükselip düştüğü bir tempoda antrenman gerçekleşecektir. Bu tempo kaslardaki oksijeni tüketerek, antrenman sonrası için oksijensiz glikoz ( şeker,besin ) yakımı başlatarak vücudun dinlenme süresince yağ yakımını sağlayabilir. Antrenman verimli yapıldığı koşulda 36 saate kadar ( After Burn Etkisi ) yağ yakımınız devam edebilir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER; Antrenman esnasında hareketlerin doğru şekilde ve açıda yapıldığından emin olunuz. Aksi taktir de verimsiz bir antrenman olacaktır. Antrenmana başlamadan önce çalıştırılacak olan kas guruplarını esnetip gerdirecek hareketler yapmak vücudunuzu antrenmana hazır hale getirecek ve daha verimli bir antrenman olmasını sağlayacaktır, olası sakatlıkları engelleyecektir.
Kalp, Tansiyon vb. hastalıkları bulunan ve Eklem rahatsızlıkları yaşayan kişilerin programı uygulamadan önce doktorlarına danışmaları önerilir. Antrenman uygulanırken tam motivasyon ve disiplinde yapılması gerekmektedir. Antrenmandan en az 1.30 – 2 saat önce yemek yenmiş olmalıdır yada sabah öğününden önce yapılabilir. Yemekten hemen sonra yada dolu mide ile yapılacak olan antrenmanlar verimsiz ve antrenman esnasında rahatsızlık verici olacaktır.

YAZAR: FİT Danışman

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu