Tabata Programı Vol.2

Tabata Zayıflama Programı

Tabata Programı Vol.2

Tabata Programı Vol.2, günlük hayatınızın yoğun olduğu dönemlerde sağlığınız ve fiziğiniz için hem yağ yakımınıza, zayıflamanıza hem de kondisyonunuzu ve formunuzu korumanıza yardımcı olabilecek Evde yada Spor Salonunda aletsiz olarak kısa süreli ve etkili antrenman serimiz Tabata Programı Fitness Antrenman Serisi olacaktır. Toplamda 10 Programdan oluşacak olan TABATA Hızlı Antrenman program serisini düzenli aralıklarla antrenman şiddetini ve zorluğunu artırarak hazırlayıp yayınlayacağız. Bu antrenman serisini uygulamaya Tabata Programı Vol.1′ den başlamanız tavsiye edilir. Antrenman serisini takipte kalın.

TABATA Antrenmanı Vol. 2 ( SEVİYE: 2 );

50 Saniye BURPEE
⬇️

burpee hareketi

10 Saniye DİNLENME
⬇️
50 Saniye V-UPS
⬇️

v-ups hareketi

10 Saniye DİNLENME
⬇️
50 Saniye SUMO SQUAT
⬇️

sumo squat hareketi

10 Saniye DİNLENME
⬇️
50 Saniye MOUNTAİN CLİMBER
⬇️

mountain climber hareketi

10 Saniye DİNLENME
⬇️
50 Saniye PLANK

plank hareketi

👍

SÜRE; 5 Dakika
UYGULANIŞ; Egzersiz Maximum Performans İle Yapılmalıdır. Haftada en az 4 kez, mümkünse her gün 1 kere yapılmalıdır. Başlangıç seviye olan bu program sizi daha sert ve yorucu TABATA Fitness programlarına hazırlamak için 30 Ders olarak yapılmalıdır.

HEDEF; Tabata Protokolü İle Minimum Sürede Maximum Kalori Yakımı;
High Intensity Interval Training (Yüksek Yoğunlukta İnterval Antrenman) bir antrenmandır.
Kaslarda Laktik Asit Fermantasyonunu artırır. Dayanıklılık Artışı Ve Hızlı Enerji Kaynağı Olarak Kanda Serbest Formda Gezen Yağ ve Glikozu Kullanır. Depo edilmelerini engeller ve Yağ Yakımı Sağlar. Minimum süreyle maximum verimi almak için programlanmıştır. Antrenmanda başlangıç seviye için programlanmıştır ve gelecek programlarda vücut ağırlığı ile yapılan hareketler kullanılabileceği gibi, Barbell , Dumbell , Direnç Lastikleri, Pilates Lastiği, Pilates Topu, Kettlebell gibi aletlerde kullanılarak çeşitli hareketlerle zorlu programlar oluşturulacaktır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER; Antrenman esnasında hareketlerin doğru şekilde ve açıda yapıldığından emin olunuz. Aksi taktir de verimsiz bir antrenman olacaktır. Antrenmana başlamadan önce çalıştırılacak olan kas guruplarını esnetip gerdirecek hareketler yapmak vücudunuzu antrenmana hazır hale getirecek ve daha verimli bir antrenman olmasını sağlayacaktır, olası sakatlıkları engelleyecektir.
Kalp, Tansiyon vb. hastalıkları bulunan ve Eklem rahatsızlıkları yaşayan kişilerin programı uygulamadan önce doktorlarına danışmaları önerilir. Antrenman uygulanırken tam motivasyon ve disiplinde yapılması gerekmektedir. Antrenmandan en az 1.30 – 2 saat önce yemek yenmiş olmalıdır. Yemekten hemen sonra yada dolu mide ile yapılacak olan antrenmanlar verimsiz ve antrenman esnasında rahatsızlık verici olacaktır.

YAZAR: FİT Danışman

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu