Tabata Kardiyo Programı

Tabata Kardiyo Programı

Aralık 12, 2018 Kapalı Yazar: fitdanisman

Tabata Kardiyo Programı

Vol. 1

Tabata Programı Vol. 1, Günlük hayatınızın yoğun olduğu dönemlerde sağlığınız ve fiziğiniz için hem yağ yakımınıza, zayıflamanıza hem de kondisyonunuzu ve formunuzu korumanıza yardımcı olabilecek Evde yada Spor Salonunda aletsiz olarak kısa süreli ve etkili antrenman serimiz TABATA Antrenman Serisi olacaktır. Toplamda 10 Programdan oluşacak olan TABATA Hızlı Antrenman program serisini düzenli aralıklarla antrenman şiddetini ve zorluğunu artırarak hazırlayıp yayınlayacağız. Bu antrenman serisini uygulamaya TABATA VOL. 1′ den başlamanız tavsiye edilir. Antrenman serisini takipte kalın.

TABATA Antrenmanı Vol. 1 ( SEVİYE: 1 );

1.HAREKET; 50 Saniye JUMPİNG JACK
⬇️
10 Saniye DİNLENME
⬇️
2. HAREKET; 50 Saniye MOUNTAİN CLİMBER
⬇️
10 Saniye DİNLENME
⬇️
3. HAREKET; 50 Saniye AİR SQUAT
⬇️
10 Saniye DİNLENME
⬇️
4. HAREKET; 50 Saniye MOUNTAİN CLİMBER
⬇️
10 Saniye DİNLENME
⬇️
5. HAREKET; 50 Saniye JUMPİNG JACK
👍

SÜRE; 5 Dakika

UYGULANIŞ; Antrenmanı dikkatli ve disiplinli uygulamaya özen gösterin. Haftada en az 4 gün, mümkünse her gün 1 – 2 kere yapılabilir. 1. Hareket den 5. Harekete kadar tüm hareketler 1 er kez verilen süre içerisinde yapılacaktır ve verilen süreler kadar dinlenme yapılacaktır. Başlangıç seviye olan bu program sizi daha zor ve yorucu TABATA Programlarına hazırlamak içindir. Toplam 4 hafta yapıldıktan sonra TABATA Vol. 2 Programına geçiş yapabilirsiniz.

HEDEF; Zamanınızın az olduğu durumlarda yada spor salonuna gidemediğiniz durumlarda ev için uygulaya bileceğiniz kısa süreli ve yüksek yoğunluklu bir kardiyo antrenmanı olacaktır. Ev ve Salonda formunuzu korumada, form kazanmada yardımcınız olacaktır. Antrenmanda başlangıç seviye için programlanmıştır ve gelecek programlarda vücut ağırlığı ile yapılan hareketler kullanılabileceği gibi, Barbell , Dumbell , Direnç Lastikleri, Pilates Lastiği, Pilates Topu, Kettlebell gibi aletlerde kullanılarak çeşitli hareketlerle zorlu programlar oluşturulacaktır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER; Antrenman esnasında hareketlerin doğru şekilde ve açıda yapıldığından emin olunuz. Aksi taktir de verimsiz bir antrenman olacaktır. Antrenmana başlamadan önce çalıştırılacak olan kas guruplarını esnetip gerdirecek hareketler yapmak vücudunuzu antrenmana hazır hale getirecek ve daha verimli bir antrenman olmasını sağlayacaktır, olası sakatlıkları engelleyecektir.
Kalp, Tansiyon vb. hastalıkları bulunan ve Eklem rahatsızlıkları yaşayan kişilerin programı uygulamadan önce doktorlarına danışmaları önerilir. Antrenman uygulanırken tam motivasyon ve disiplinde yapılması gerekmektedir. Antrenmandan en az 1.30 – 2 saat önce yemek yenmiş olmalıdır. Yemekten hemen sonra yada dolu mide ile yapılacak olan antrenmanlar verimsiz ve antrenman esnasında rahatsızlık verici olacaktır.

Hedefleriniz İçin ( ÜCRETSİZ ) Değişim Planımıza Katılabilirsiniz.

YAZAR: FİT Danışman