Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Aralık 12, 2018 Kapalı Yazar: fitdanisman

Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Nasıl karın kası yapılır ( Six Pack ) !? Öncelikle karın kası yapılmaz tabikide, onlar hali hazırda zaten varlar. Yani şu fitness modellerde ki ” Off bu ne abiiii ” dediğiniz karın kasları var ya tam da onlardan işte. Ama siz seçiminizi karın kaslarınızdan yana değilde tatlılardan, kızartmalardan yana yaptığınız için baya derinlere saklanmış durumdalar.

Eee peki tamam ben artık karın kası istiyorum hadi olsun Okus Pokus ! dersen, Hiç üzülmeden söylüyorum ki maaaalesef karın kaslarınızı hızlıca o kalın yağ tabakasının altından çıkaracak bir HAREKET ve İLAÇ yok ! Mekik hareketleri yani karın egzersizleri size karın bölgenizdeki yağları yaktırmak icin değil. Karın bölgenizin yani CORE bölgesinin kuvvet kazanması icin yardımcı olur. Ve bir çok mekik hareketi Lomber bölgenize yani omurganıza ciddi anlamda hasar verebilir. O yüzden haldur huldur mekik çekmeye çalışmayın lütfen…

Düz ve hatlı bir karın bölgesi icin öncelik %80 BESLENMEK sonrasında %20 ANTRENMAN dır. Karın kaslarınız deriye yakın depo edilen yağların altındadır. Siz yağ yaktıkça derinize yakın depo edilen yağ hücreleri küçülerek derinizin incelmesini ve karın kaslarınızın kendini göstermesini sağlayacaktır. Karın kaslarınızın şekilleri ve boyutları büyük oranda genetik yapınıza bağlı olduğu icin DORĞU Karın Egzersizleri destek olarak biçim ve boyut kazandırma da yardımcı olarak kullanabilirsiniz. Karın kaslarınızın üzerindeki yağ oranını düsürdükçe kaslar kendini göstericektir ve kasların arasındaki yağ oranı düştükçede karın kaslarınız derinleşerek daha estetik bir görünüm kazanacaktır.

Zor olan kısım antrenman değil beslenmedir. Aslında doğru ve temiz beslenmeyi doğru antrenman ile desteklerseniz ideal ve gösterişli bir vücuda sahip olmanız hiçte zor değil. Düşüncesizce ve ihtiyacınızdan fazla yemek yediğinizde bunu spor salonunda fazladan geçireceğiniz zaman ile telafi edemezsiniz. Her şeyden önce sağlığınız için Beslenin ve Spor yapın.

Hedefleriniz İçin ( ÜCRETSİZ ) Değişim Planımıza Katılabilirsiniz.

YAZAR: FİT Danışman

Karın Kası Nasıl Yapılır ?