Kas Gelişimi TakviyeleriPerformans TakviyeleriTakviye Besinler

Kreatin Nedir (Creatine)

Kreatin Nedir (Creatine)

Kreatin Nedir (Creatine), Bir aminoasit bileşeni olan Creatine Patlayıcı Kuvvet ve Dayanıklılığa ihtiyaç duyulan sporlarda %30′ a kadar Güç ve Dayanıklılığı artırabilir. Kaslardaki Creatine depolarının boş olması durumunda ancak yarım saniyelik bir patlayıcı kuvvet açığa çıkar, ve buda etkili bir antrenman, kas gelişimi için yetersizdir.

Güç ve Dayanıklılık kazanmak isteyen kişikler için kullanılabilecek Takviye Besinlerdendir. Birden çok Creatine formu vardır ve sporcular tarafından en çok kullanılan, en yüksek faydanın sağlandığı Creatine Monohydrate formu kullanılmaktadır. 1 kg Kırmızı etten sadece 2gr kadar Creatine alınabilmektedir. Creatine eksikliğinde kaslar yeterli hacimi kazanamazlar.

Kreatin Nedir (Creatine)
kreatin nedir

Kullanım konusunda uzun süreli yüklemeler ve antrenman öncesi creatine kullanımı doğru olmaz. Yükleme yapılacak ise 7 gün boyunca 10 – 15gr ve 1 aylık sürede günlük antrenman saatinden 8 – 12 saat önce 3-5 gr Creatine kullanılıp 1-2 hafta ara verilebilir. Bol su tüketimi önemlidir.

CREATİNE ürünlerinde Marka çeşitliliği ile birlikte Toz ve Kapsül formda piyasada bulunmaktadır. Doğru Ürün ve Marka tercihi çok önemlidir. Fiyatına, Reklamına ve Başkalarının Tavsilerine göre ürün seçmek doğru olmayacaktır. Ürün tercihi yaparken Suplementasyon Eğitimi olan kişilerden bilgi almak da fayda vardır.

Size Uygun Ürünleri Öğrenmek İçin Bizimle İLETİŞİM‘ e Geçebilirsiniz…

YAZAR: FİT Danışman

FİT OL! ‘mak İçin Tıklayın !Kreatin Nedir (Creatine)

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı