Kahve Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kahve Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kahve kullanımı nasıl olmalıdır, Genelde güne başlarken ayılmak için tükkettiğimiz Kahve gün içerisinde zamanla fazlalaşarak günü bitirene kadar 3 5 fincan kahve oluyor. Fiziksel ve Psikolojik olarak kendinizi yorgun hissetiğinizde kahve isteğiniz fazlalaşır ve enerjinizin yerine gelmesi için Kahveye yani Kafeine ihtiyaç duyarsınız. Aslında bu kafeinin etkisinden çok psikolojik olarak size verdiği uyarıcılıktır. Yani bir nevi kahve tiriyakisi oluyorsunuz demektir.

Spor öncesi içildiğinde Performans artışına ve bununla birlikte Yağ Yakımına destek veren kafein günlük 2 fincan dan fazla uzun süreli kullanımda etkisini kaybederek verdiği enerjinin düşmesine neden olur. Ve uzun süreli yoğun kafein tüketimi vücudunuzun susuz kalmasına sebebiyet verebilir.

1 fincan Kahveden aldığınız etki gün içerisindeki tüketimi artırdıkça 3 5 fincan kahveden almaya başlarsınız. Bunun nedeni vücudunuzdaki Reseptör adındaki işlemcilerin Kafein Töleransınızın yükselmesinden kaynaklı duyarsızlaşmasıdır.
Kafeini doğru ve sağlıklı sekilde etkisinden uzun süre yararlanabilmeniz icin günlük tüketimde 2 fincanı gecmeden, gün içerisinde bol su tüketimi yaparak ve yesil çay tüketimi yaparak etkinin devamlılığını sağlayabilirsiniz.

YAZAR: FİT Danışman

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu