Fitness Adaptasyon Programı

Fitness Adaptasyon Programı

Ocak 30, 2019 Kapalı Yazar: fitdanisman

Fitness Adaptasyon Programı

Fitness adaptasyon programı, Fitness sporuna yeni başlayacak iseniz yada spora uzunca bir süre ara vermiş iseniz. Bölgesel antrenmanlara başlamadan önce vücudunuzun hazırlanması için 8 haftaya kadar uygulayabileceğiniz ADAPTASYON PROGRAMI mızı deneyebilirsiniz.

Bu programı hedefi Kilo Almak yada Kilo Vermek olan herkes uygulayabilir. Şiddetli bölgesel antrenmanlara başlamadan önce yapılacak olan FİTNESS ADAPTASYON ANTRENMANLARI hem kaslarınızın, vücudunuzun sonra uygulayacak olduğunuz Antrenman Programlarına daha iyi sonuç vermesini sağlayacaktır, hemde olası sakatlıkların önüne geçmiş olacaksınız. Adaptasyon Antrenmanları ile zaman kaybetmiş olmazsınız ! Tam aksine alacağınız verimi artırmış olursunuz. Vücudunuz Adaptasyon Antrenmanları esnasında da yağ oranınızı düşürüp, kas kalitenizi artırmaya başlayacaktır. Ve kaslarda oluşacak hasarlardan dolayı Laktik Asitin ortaya çıkmasıyla oluşacak kas acılarını daha hafif şekilde geçirmiş olacaksınız ( Hamlığınızı atmış olacaksınız ).

ANTRENMANIN UYGULANIŞI;

FİTNESS ADAPTASYON Programı

Program Sıra ile;

  • Antrenmana 20 DK ELİPTİK BİSİKLET ile başlıyoruz. Bunu Isınma Kardiyosu olarak yapıyoruz. Ve ısınma kardiyomuz bittikten sonra ağırlık egzersizlerine başlıyoruz.
  • Hareketleri 4 SET 10 TEKRAR halinde uyguluyoruz. Bazı hareketlerde 2 seçeneğiniz var. MAKİNE olan hareketleri tercih etmeniz başlangıç için daha etkili olacaktır. Salonunuzda yazılan makine bulunmuyorsa alternatif olarak verilen serbest formdaki hareketi uygulayabilirsiniz.
  • Bitiş içinde Soğuma Kardiyosu olarak 15 DK KONDİSYON BİSİKLETİ yapıyoruz.

Programı, 1 gün Antrenman 1 gün Dinlenme olarak yapabilirsiniz. Toplamda 3 ila 8 hafta arası uygulanmasını tavsiye ederiz.

Spora başlamadan önce Doktorunuza Danışınız.

Hedefleriniz İçin ( ÜCRETSİZ ) Değişim Planımıza Katılabilirsiniz.

YAZAR: FİT Danışman