Fitness Adaptasyon Programı Vol.1

Fitness' a Yeni Başlayanlar İçin Program

Fitness Adaptasyon Programı Vol.1

Fitness adaptasyon programı Vol.1 , Fitness sporuna yeni başlayacak iseniz yada spora uzunca bir süre ara vermiş iseniz. Bölgesel antrenmanlara başlamadan önce vücudunuzun hazırlanması için 8 haftaya kadar uygulayabileceğiniz Fitness adaptasyon programımızı deneyebilirsiniz.

Bu programı hedefi Kilo Almak yada Kilo Vermek olan herkes uygulayabilir. Şiddetli bölgesel antrenmanlara başlamadan önce yapılacak olan Fitness adaptasyon programı hem kaslarınızın, vücudunuzun sonra uygulayacak olduğunuz Antrenman Programlarına daha iyi sonuç vermesini sağlayacaktır, hemde olası sakatlıkların önüne geçmiş olacaksınız. Adaptasyon Antrenmanları ile zaman kaybetmiş olmazsınız ! Tam aksine alacağınız verimi artırmış olursunuz. Vücudunuz Adaptasyon Antrenmanları esnasında da yağ oranınızı düşürüp, kas kalitenizi artırmaya başlayacaktır. Ve kaslarda oluşacak hasarlardan dolayı Laktik Asitin ortaya çıkmasıyla oluşacak kas acılarını daha hafif şekilde geçirmiş olacaksınız ( Hamlığınızı atmış olacaksınız ).

ANTRENMANIN UYGULANIŞI;

Fitness Adaptasyon Programı

Program Sıra ile;

  • Antrenmana 20 DK ELİPTİK BİSİKLET ile başlıyoruz. Bunu Isınma Kardiyosu olarak yapıyoruz. Ve ısınma kardiyomuz bittikten sonra ağırlık egzersizlerine başlıyoruz.
  • Hareketleri 4 SET 10 TEKRAR halinde uyguluyoruz. Bazı hareketlerde 2 seçeneğiniz var. MAKİNE olan hareketleri tercih etmeniz başlangıç için daha etkili olacaktır. Salonunuzda yazılan makine bulunmuyorsa alternatif olarak verilen serbest formdaki hareketi uygulayabilirsiniz.
  • Bitiş içinde Soğuma Kardiyosu olarak 15 DK KONDİSYON BİSİKLETİ yapıyoruz.

Programı, 1 gün Antrenman 1 gün Dinlenme olarak yapabilirsiniz. Toplamda 3 ila 8 hafta arası uygulanmasını tavsiye ederiz.

Spora başlamadan önce Doktorunuza Danışınız.

YAZAR: FİT Danışman

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu