Takviye BesinlerZayıflama Takviyeleri

Cla Nedir (Bölgesel Zayıflama)

Cla Nedir (Bölgesel Zayıflama)

Cla Nedir ( Conjugated Linoleic Acid ) Bölgesel Zayıflamadaki Etkisi; Besin takviyesi olan Cla Nedir; bir Omega 6 yağ asididir. Üretimi Süt ürünlerinden yapılabildiği gibi etkisi daha iyi olan Bitkisel içeriklide yapılmaktadır. Bitkisel icerikli CLA lar Aspir çiçeğinden elde edilmektedir ve etkisi daha yüksektir. Zayıflamada, kilo vermede yardımcı olan  Takviye Besinlerdir.

Piyasada bir çok markaya ait Süt ürünlerinden elde edilen ve Bitkisel içerikli CLA lar bulunmaktadır. Etki olarak, bölgesel ( Kalça, Basen, Alt Karın ) yağlanmalara neden olan vücudumuzdaki Lipoprotein lipaz enzimini inaktif ederek bölgesel Kahve Rengi Yağ hücrelerinin büyümesini engelleyebilir. Yemekler ile birlikte kullanımında yemekten alınan yağların depolanmasını engelleyebilir.
Cla Nedir (Bölgesel Zayıflama)
Omega 3 kullanımı yapan bireyler ve yemekte Balık, Zeytin yağı gibi sağlıklı yağ içerikli bir öğün tüketirken o öğünde CLA kullanmamakta fayda vardır. Çünkü Doymamış yağlarıda bloke ederek vücudun kullanmasını engelleyebilir. CLA yı bir Yağ Parçalayıcı olarak düşünürsek. Birlikte kullanılabilecek Yağ Taşıyıcı ( L-Carnitine vb. ) içerikli bir ürün ile birlikte egzersiz eşliğinde kullanıldığında maximum verim alınabilir.

CLA ürünlerinde Marka çeşitliliği ile birlikte Toz ve Kapsül formda piyasada bulunmaktadır. Doğru Ürün ve Marka tercihi çok önemlidir. Fiyatına, Reklamına ve Başkalarının Tavsilerine göre ürün seçmek doğru olmayacaktır. Ürün tercihi yaparken Suplementasyon Eğitimi olan kişilerden bilgi almak da fayda vardır.

Size Uygun Ürünleri Öğrenmek İçin Bizimle İLETİŞİM‘ e Geçebilirsiniz…

YAZAR: FİT Danışman

FİT OL! ‘mak İçin Tıklayın !Cla Nedir (Bölgesel Zayıflama)

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı