Creatine Nedir ?

Creatine Nedir ?

Şubat 9, 2019 Kapalı Yazar: fitdanisman

Creatine nedir ?

CREATİNE; Bir aminoasit bileseni olan Creatine Patlayıcı Kuvvet ve Dayanıklılığa ihtiyac duyulan sporlarda %30′ a kadar Güç ve Dayanıklılığı artırabilir. Kaslardaki Creatine depolarının bos olması durumunda ancak yarım saniyelik bir patlayıcı kuvvet açığa çıkar, ve buda etkili bir antrenman, kas gelişimi için yetersizdir. Birden çok Creatine formu vardır ve sporcular tarafından en çok kullanılan, en yüksek faydanın sağlandığı Creatine Monohydrate formu kullanılmaktadır. 1 kg Kırmızı etten sadece 2gr kadar Creatine alınabilmektedir. Creatine eksikliğinde kaslar yeterli hacimi kazanamazlar.


Kullanım konusunda uzun süreli yüklemeler ve antrenman öncesi creatine kullanımı doğru olmaz. Yükleme yapılacak ise 7 gün boyunca 10 – 15gr ve 1 aylık sürede günlük antrenman saatinden 8 – 12 saat önce 3-5 gr Creatine kullanılıp 1-2 hafta ara verilebilir. Bol su tüketimi önemlidir.

CREATİNE ürünlerinde Marka çeşitliliği ile birlikte Toz ve Kapsül formda piyasada bulunmaktadır. Doğru Ürün ve Marka tercihi çok önemlidir. Fiyatına, Reklamına ve Başkalarının Tavsilerine göre ürün seçmek doğru olmayacaktır. Ürün tercihi yaparken Suplementasyon Eğitimi olan kişilerden bilgi almak da fayda vardır.

Size Uygun Ürünleri Öğrenmek İçin Bizimle İLETİŞİM‘ e Geçebilirsiniz…

Hedefleriniz İçin ( ÜCRETSİZ ) Değişim Planımıza Katılabilirsiniz.

YAZAR: FİT Danışman